Nazywam się Marcin Karolak, urodziłem się i mieszkam w Krakowie. Zasadniczo nie jest to istotnym faktem, ale może jednak? W Krakowie wszak bardzo łatwo jest połknąć bakcyla i wsiąknąć w kulturę, jak i życie około-kulturalne.

Od małego przejawiałem pociąg do wszelakiej kreatywności i szeroko pojętego artyzmu. W swoim życiu dużo rysowałem, tworzyłem komiksy (w sumie do tej pory czasem żałuję, że nie poszedłem do plastyka). Grałem też w kilku zespołach, jak i tworzyłem muzykę samemu jak Pan Karol z Krakowa. No i też zawsze lubiłem pisać. Imałem się prozy i wierszy (które cholernie lubię) i do tej pory czasem daję upust takiej twórczości (co nieco można podejrzeć tutaj). Poprzez zamiłowanie do pisania i kultury, założyłem tego bloga.

Szczypta Kultury powstała w styczniu 2007 r. i początkowo była prowadzona głównie dla moich znajomych. Założyłem bloga, by dać upust mojemu pociągowi do dziennikarstwa, ale szybko zrozumiałem, że to w jaki sposób piszę jest bardziej nacechowane subiektywnymi refleksjami, niźli obiektywizmem dziennikarskim. Zauważyłem, że moja percepcja skupiona jest na emocjach związanych z tym co piszę. Do tej pory staram się unikać słowa recenzja.

Witam więc, Drogi Czytelniku w moim świecie kultury i emocji!

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, to zapraszam.

Możesz także śledzić mnie, m.in. na Facebooku i Twitterze: