Jakkolwiek by człowiek nie był produktywny i poświęcony tylko kreatywnym aktywnościom, to przychodzi moment gdy chcesz się po prostu rozluźnić i nacieszyć prostą, konkretną rozrywką. Na facebooku jest mnóstwo fanpage`y, które generują content stricte rozrywkowy: śmieszne obrazki, zdjęcia kotów (to zdecydowanie królowie zwierząt jeśli chodzi o toczenie beki w internecie) i tym podobne. Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma stronami, które szczególnie lubię na facebooku, jeśli chodzi o tego rodzaju rozrywkę właśnie. Pewnie niektóre z nich znacie i sami często przeglądacie, ale może niektóre nie. Mam nawet listę zainteresowań stworzoną pod tym kątem. Nazywa się „Pierdoły” (można zasubskrybować), co jednak nie umniejsza wartości stron, które się do niej zaliczają. Co można tam znaleźć?

Nie znam się, to się wypowiem
  • Nie znam się, to się wypowiem – strona prowadzona przez Randalla Kieślowskiego. Autor co tydzień wrzuca tzw. set obrazków. Strona ma grono zagorzałych wielbicieli, jak i też swoją społeczność, która komentuje content. Stałe punkty to zdjęcia lasek, hitlery i drastyczne zdjęcia, które powodują wykrzywienie na twarzy. Warto podkreślić, że Randall jest oryginalnym twórcą mema z kotem „CO JA PACZE”.
  • Zespół Myślenia Ironicznego – tutaj króluje ironia i gorzki komentarz do rzeczywistości. Zawartość, którą prezentuje dostarcza także czystą rozrywkę. Jednym z dwójki administratorów jest Iwona, moja dobra przyjaciółka.
  • Umiarkowanie Szowinistyczna Męska Świnia – wcale nie taka umiarkowanie… Męski świat, przaśny humor, zdjęcia dziewcząt i szowinistyczne kawały. Twoja dziewczyna tego nie zrozumie…
  • Kot Dnia – nie od dziś wiadomo, że internety należą do kotów. Stron z kotami jest całe mnóstwo. Ta jest ostatnio moją ulubioną, gdyż zdjęcia kotów tutaj są faktycznie zabawne.
  • Kobiety bez serca – strona śmieje się zarówno z kobiet, jak i mężczyzn, a szczególnie relacji między nimi: związków, kłótni itp. Bardzo rozładowuje, fajnie wyprofilowany content.
Facecje
  • Facecje – historia opowiedziana językiem facebooka i na nim się dziejąca. Warto zauważyć, że niezmiernie zabawna forma ma także poteżny walor edukacyjny. Może warto nad tym usiąść nim opracuje się nudny program nauczania na kolejny rok – to apel do nauczycieli.
  • Antkowi znowu nie wyszło – pierwsza inkarnacja Antka („Antkowi nie wyszło”) dostała bana na facebooku – do dziś nie wiadomo dlaczego. Mem z niezdarnych hipsterem, który nazbyt chce być fajny, zdobył serca polskich internautów. Każdy doświadczył jakiejś wpadki.
  • Sztuczne Fiołki – kolejny klasyk polskich internetów, który uczy i bawi. Zawartość „Fiołków” to reprodukcje obrazów, opatrzone tekstem (białe na czarnym), które prezentuje dialogi (lub monologi) przedstawianych postaci. Dodatkowo „Sztuczne Fiołki” prezentują autorskie grafiki z cytatami i zdjęciami ich autorów.
  • Suchar codzienny – jak wszyscy wiedzą: najbardziej suche kawały bywają najśmieszniejszymi, by nie powiedzieć: są najbardziej mokre. Takowymi uracza nas ta strona. Oraz podobne, np. Zacny suchar milordzie lub Człowiek Suchar.
  • Tebowy Sebek – na popularności „Typowego Seby”, kolegi z boiska, jakiego znał kiedyś każdy z nas, wypłynął Tebowy Sebek, które realia z czasów gimnazjum umieścił w Egipcie. Nie muszę dodawać, że i tutaj lol content ma bez wątpienia wartość dydaktyczną.
Tebowy Sebek
Antkowi znowu nie wyszło
Sztuczne Fiołki
Stron ratujących podczas głodu czystej, niezobowiązującej rozrywki jest na facebooku od groma. Przedstawiłem Wam wycinek spośród tych, które szczególnie lubię (więcej na liście, zapraszam). Mimo, że ich zawartość z reguły ogłupia (pomijając wspomniane walory edukacyjne), to może też działać naprawdę inspirująco.